Muziejaus darbuotojai dalyvavo seminaro „Muziejaus švietimas bendruomenei“ antroje sesijoje

Šių metų kovo 17-18 dienomis Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, vyresnioji rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė ir muziejininkė Laima Žemgulienė dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos įgyvendinamo, Lietuvos kultūros tarybos Kultūros rėmimo fondo lėšomis dalinai finansuojamo projekto „Muziejaus švietimas bendruomenei“ antrojoje sesijoje. Seminarą vedė Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerio biuro vyriausioji specialistė Nideta Jarockienė ir Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos valdybos narys Arūnas Bėkšta. Seminaro dviejų dienų sesija vyko Raseinių krašto istorijos muziejuje.
Po pirmosios sesijos, kuri vyko 2015 m. gruodžio pradžioje, visi seminaro dalyviai gavo namų darbų užduotis. Martyno Jankaus muziejaus darbuotojoms teko paruošti ir vykdyti fokusuotą grupinę diskusiją apie „Muziejų vykdomas edukacines programas“. Šia tema diskutavome su keturių Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų fokusuotomis 9-12 klasių mokinių grupėmis. Antrajai sesijai paruošėme ir pristatėme šios diskusijos išvadas. Seminaro lektoriai puikiai įvertino mūsų darbą. Jame buvo aiškiai pateikta mokinių nuomonė apie muziejų veiklą, jos teigiamas ir neigiamas puses, bei siūlyti patarimai kaip į muziejus pritraukti lankytojus. Seminaro metu buvo kalbama apie įvairias mokymosi teorijas, jų pritaikymą rengiant muziejų ekspozicijas ir edukacines veiklas, susipažinta su Raseinių krašto istorijos muziejaus ekspozicija, pasidalinta gerąja patirtimi. Seminaro medžiaga buvo labai apgalvota ir puikiai pateikta. Lektoriai su klausytojais sukūrė nuoširdžią bendravimo atmosferą.
Esame dėkingos Lietuvos muziejų asociacijai už naudingų ir informatyvių mokymų organizavimą, o Raseinių krašto istorijos muziejaus kolektyvui už šiltą priėmimą ir sudarytą galimybę pasisemti darbo patirties.

IMG_0090

IMG_0089

IMG_0082