Martyno Jankaus muziejus
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus įkurtas XIX a. pabaigos atstatytoje Mažosios Lietuvos spaustuvėje, kurioje dirbo, o vėliau ir gyveno spaustuvininkas, aušrininkas, Tilžės akto signataras, Mažosios Lietuvos patriarchas Martynas Jankus. Jo vardo muziejuje galima susipažinti ne tik su Martyno Jankaus gyvenimu ir veikla, bet ir Mažosios Lietuvos knygos istorija, spaustuvininkais, kultūros ir politikos veikėjais. Autentiški spaustuvininkų darbo įrankiai, raidžių kasa ir „literos“, iš kurių galima surinkti tekstą, veikianti rotorinė iškiliosios spaudos mašina kelia didelį muziejaus lankytojų susidomėjimą.
Nemažiau patraukliu turistams tapo šalia muziejaus įkurtas Mažosios Lietuvos paveikslų sodas – galerija po atviru dangumi. Per daugiau kaip dešimtmetį trunkančią Mažosios Lietuvos paveikslų sodo istoriją, pleneruose dalyvavo apie pusšimtis Lietuvos ir užsienio dailininkų. Tai unikalus ir naujas kultūros ženklas Lietuvoje, įamžinantis Mažosios Lietuvos kultūros paveldą, žavintis lankytojus ir laukiantis jų ištisus metus. Gido paslaugos siūlomos ne tik muziejuje, bet ir Mažosios Lietuvos paveikslų sode.
Muziejus, įkurtas vaizdingoje Bitės upės pakrantėje, turizmo sezono metu organizuoja įvairius renginius. Jau tradiciniais tapę ,,Muziejų naktys“, ,,Sueiga pas Martyną Jankų“, kasmetiniai profesionalių dailininkų tapybos plenerai, visai Lietuvai žinomos Joninių šventės „Tradicijų pynė pagal Vydūną“ ir jų finalinis etapas – „Pusryčiai pas Martyną Jankų“, daugybė kitų renginių, sulaukia turistų iš visos Lietuvos.
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus plečia veiklą, dalyvaudamas įvairiuose projektuose. 2013 m. Vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ strategijos dalinio finansavimo dėka buvo atnaujintos muziejaus ekspozicijos – jos tapo modernesnės, patrauklesnės šiuolaikiniam muziejaus lankytojui. Atlikti ir muziejaus vidaus patalpų remonto darbai, įrengiant modernią šildymo sistemą padės išvengti sezoniškumo muziejaus veikloje.
2013 m. baigta asfaltuoti kelio danga atkarpoje Bardėnai – Bitėnai. Prasta šio kelio danga buvo vienas iš svarbiausių neigiamų veiksnių mažinančių muziejaus patrauklumą.