Birželio 20 d.: vienos knygos paroda „Amžinoji Rambyno kalno knyga“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamentas pradeda renginių ciklą „Vienos knygos paroda“. Juo sieksime supažindinti visuomenę su retais, išskirtiniais, vertingais bibliotekoje saugomais leidiniais. Joninių proga atveriame kultūros paveldo skrynią ir siūlome susipažinti su vienu iš čia saugomų unikalių objektų – „Amžinąja Rambyno kalno knyga“. Ar žinote, kad tai pati sunkiausia Lietuvos knyga?

Sveria net 18,5 kg, o su mediniu dėklu, kurioje laikoma, – 28,5 kg. Odiniu viršeliu ir metalo puošyba išsiskirianti knyga buvo pagaminta 1928 m. Klaipėdos „Ryto“ spaustuvėje ir saugoma sunkioje, specialiai jai pritaikytoje medinėje dėžėje su užraktu. Ši rankraštinė knyga buvo skirta svečiams, kurie per Joninių šventes susirinkdavo ant Rambyno kalno ar užsukdavo pas Mažosios Lietuvos patriarchu vadintą Martyną Jankų. Pirmas knygoje įrašą paliko filosofas Vydūnas. Per 11 metų daugybė žmonių iš įvairiausių kraštų įrašė savo linkėjimus ir sveikinimus knygoje pačiomis įvairiausiomis kalbomis. Šis autentiškas Mažosios Lietuvos žmonių likimus atspindintis dokumentas pasakoja tiek krašto, tiek visos valstybės istoriją.

Renginio dalyviai turės retą galimybę pamatyti ne tik šios knygos originalą, bet ir 2002 m. pagamintą jos kopiją, kuri yra saugoma Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje.

Vienos knygos parodos atidaryme dalyvaus prof. Domas Kaunas, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis ir Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė.
Užsukite pasmalsauti ir jūs.

http://www.lnb.lt/naujienos/2266-birzelio-20-d-vienos-knygos-paroda-amzinoji-rambyno-kalno-knyga

 

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

Trumpai apie renginį

Data birželio 20 d.
Laikas 14 val.
Trukmė  parodos atidarymas – 1 val.
knyga eksponuojama iki birželio 25 d.
Vieta Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Vilnius – erdvė prie vitražo, III a.
Įėjimas nemokamas