BITĖNUOSE ATIDAROMAS TARPTAUTINIS MENO PLENERAS

2019 m. liepos 29 d.  (pirmadienį) 17 val. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus kviečia į tarptautinio meno plenero „Mažosios Lietuvos ženklai“ atidarymą. Plenero pradžios renginyje svečiai turės galimybę ne tik susipažinti su dešimčia menininkų – plenero dalyvių, tačiau ir pamatys Salos etnokultūros ir informacijos centro Usėnų seniūnijos etnografinio teatro „Negelys“ spektaklį „Vyrai“ (Vydūnas, Pr. Antalkis. Scenarijaus autorė ir režisierė J. Daugalienė).

Prie muziejaus esančiame Mažosios Lietuvos paveikslų sode – galerijoje po atviru dangumi vyksta išskirtiniai plenerai, tapoma ant didelių gabaritų medžio lentų skydų. Per šešiolika metų Mažosios Lietuvos kultūros ir istorijos kūrybines interpretacijas čia paliko virš 60 Lietuvos ir užsienio menininkų. Ši monumentalių paveikslų galerija po atviru dangumi lankytojus traukia ištisus metus.

Tam, kad Mažosios Lietuvos istorija, paveldas būtų aktualizuoti kūryboje, kad menininkai įgautų pažinimo ir meilės Mažajai Lietuvai, kiekvieno plenero dalyviams organizuojamos ekskursijos po kraštą. Išskirtinė gamta, architektūra, liuteronybės įtakota etnokultūra, bažnyčios, kapinės suformuoja visai kitą menininko žvilgsnį į daugeliui nepažįstamą Mažąją Lietuvą. Susitikimai su krašto menininkais, atlikėjais, paveldo žinovais – nepaprastai naudingos kūrybinėms impresijoms. Plenero organizatoriai pagalvojo ir apie tai, kad menininkai nebūtų „išplėšiami” iš autentiškos erdvės, tad apgyvendinti menininkai bus netoli muziejaus įkurtuose svečių namuose „Senasis Rambynas“. Plenero darbų pristatymas kasmet vyksta M. Jankaus gimimo metinių paminėjimo renginyje „Sueiga pas Martyną Jankų”. 2019 metais Sueiga vyks rugpjūčio 9 d.

Menininkai laukia Jūsų kiekvieną plenero dieną: atvykite, bendraukite, džiaukitės…

Martyno Jankaus muziejaus informacija