EDUKACINIAME RENGINYJE „VANDENS ĮKVĖPTI“ ĮSIRIŠOME ATMINTIES KNYGAS

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus  muziejus 2019 m. dalyvavo Lietuvos muziejų kelio Nacionalinės kultūrinės tapatybės formavimo ir puoselėjimo programoje „Tėvynės ieškojimas“ Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis.

Rugpjūčio 3 d. Rambyno kalno papėdėje ant Nemuno kranto esančioje prieplaukoje rinkosi linksmas ir judrus būrelis žmonių. Edukaciniame renginyje „Vandens įkvėpti“ dalyvavo vaikai ir suaugę iš Pagėgių savivaldybės, Šilutės, Panevėžio, Vilniaus. Jie, plaukdami Nemuno upe pontoniniu laivu „Skalva“, pažino knygrišystės amato subtilybes, ir, naudodami senąją knygų įrišimo instrumeriją, išmoko įrišti vieno lanko knygą. Kiekvieno dalyvio kūrybiškumas atsiskleidė dekoruojant knygos viršelį. Tam buvo naudojamos marmuruoto popieriaus skiautelės ir auksavimo būdu dekoruoti odos gabalėliai. Edukacinio renginio dalyviai įsirišo savo Atminties knygą.

Po kruopštaus ir įtempto darbo visiems buvo malonu pasidžiaugti gražiais Nemuno pakrančių vaizdais ir išgirsti legendas apie Rambyną.

Martyno Jankaus muziejaus informacija

Nuotraukų autorė Marija Marcelionytė-Paliukė

IMG_0940 IMG_0979 IMG_1013 IMG_1037 IMG_1046 IMG_1049 IMG_1085 IMG_1097 IMG_1128