Europos muziejų naktis

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS MARTYNO JANKAUS MUZIEJUJE
(M. Jankaus g. 5, Bitėnai, Pagėgių sav.)

2024 m. gegužės 17 d. (penktadienį) 19.00 val.

EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS

Jau netrukus visoje Europoje prasidės Muziejų nakties renginiai. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje Europos muziejų naktis vyks gegužės 17 (penktadienį) dieną 19 val. Bitėnuose (M. Jankaus g. 5, Bitėnų k., Lumpėnų sen., Pagėgių sav.). Šio renginio tikslas, kuriame Lietuvos muziejai dalyvauja 19-ąjį kartą, pakviesti visuomenę ateiti į muziejus ir susipažinti su čia veikiančiomis parodomis, ekspozicijomis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ir kituose renginiuose tokiu paros metu, kai paprastai muziejai neveikia. Kaip ir kasmet Martyno Jankaus muziejus atvers duris lankytojams neįprastu metu įtraukdamas lankytojus į muziejines veiklas.

Programos pradžia – 19 val. vyks Jurbarko Vinco Grybo memorialinio muziejaus  tapybos miniatiūrų parodos Kas sakė, kad bus lengva? pristatymas. Parodos autorės Jurbarko dailės studijos „Formos kalba“ narės. Parodos pristatymo metu išgirsite paskaitą apie  Miniatiūros žanro istorinę raidą Europos dailės kontekste. Paskaitoje sužinosite kokie dalykai įtakojo atsirasti Europos miniatiūros menui kaip atskiram, savarankiškam dailės žanrui,  kada mažą dailės kūrinį galime vadinti miniatiūra ir kokia yra žodžio „miniatiūra“ kilmė ir reikšmė. Bus pristatytos garsiausios, ypatingiausios viduramžių ir renesanso rankraštinės knygos, rankraščių iliustracijos. Paskaitoje bus kalbama apie miniatiūrų tapymo technologijas: kokios medžiagos buvo naudojamos iliuminuotuose rankraščiuose, kaip dailininkas sukurdavo miniatiūrinio brilianto spindesį ir kaip meistrai miniatiūras tapė  XVII –XVIII amžiuje. Paskaitą ves VDA meno licenciatė, vitražo dailininkė, Jurbarko Vinco Grybo memorialinio muziejaus vadovė Rasa Grybaitė.
Vakaro koncertinėje programoje skambės bardų muzika Jonas Baltokas ir tūravonės. Jonas Baltokas klaipėdietis, aktorius, skaitovas, dainų autorius ir atlikėjas. Atlieka dainas pagal Donaldo Kajoko, Stasio Jonausko, Liutauro Degėsio  ir kitų poetų tekstus. Atlikėjas išleido albumą suaugusiems  Spalvos ir du  albumus vaikams Slieko dainos ir Ar jau atvažiavom?

Vakaro kulminacijoje – Šilutės kamerinio dramos teatro spektaklis pagal R. Granausko apysaką Su peteliške ant lūpų. Spektaklis Su peteliške ant lūpų apie tai, kad nei vienas negyvensim su saule, kad tai kas neišvengiama nebūtinai bauginančiai paslaptinga, nors ir paslaptinga, kad net maža, nors ir graudi šypsena, šildo sielą, kad paprastumas tai vertės išraiška, kad gyvenimo prasmė dažniausiai slepiasi smulkmenose ir apie tai, kad daugybė pačių gražiausių dalykų glūdi tarp eilučių… Vaidina Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai A. Rimkevičiūtė, V. Paldauskas, V. Bartuška, D. Tamašauskas,  režisierius A. Kėleris, scenografė J. Rinkauskienė, garso ir šviesų operatorius Ž. Paulauskas. Spektaklio trukmė 1 val. 20 min.

RENGINYS NEMOKAMAS.

Kviečiame dalyvauti ir gerai praleisti vakarą.