Europos paveldo dienos

2023 m. rugsėjo 14 dieną Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje vyko Europos paveldo dienos –„Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija”.

Muziejus jau ne pirmus metus bendradarbiaudamas su KPD Telšių -Tauragės teritoriniu skyriumi, organizuoja Europos paveldo dienų renginius, kurių metu tikimasi sudominti kuo daugiau moksleivių ir paskatinti juos domėtis, ne tik savo šalies kultūra ir istorija, bet ir kitų, Europos šalių kultūros paveldu. Šiemet prie muziejuje organizuojamos meistriškumo laboratorijos prisijungė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto I kategorijos meninių baldų restauratorius Bangutis Prapuolenis. Restauratorius mielai sutiko pasidalinti baldų restauravimo paslaptimis ir subtilybėmis, pagrindinį dėmesį skirdamas restauruotam spaustuvininko Martyno Jankaus namų stalui. Šis stalas reikšmingas tuo, kad tai vienintelis išlikęs autentiškas ir unikalus baldas iš spaustuvininko Martyno Jankaus namų. Pažinti restauratoriaus specialybę ir darbo ypatumus muziejus pakvietė Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos abiturientus. Moksleivius atlydėjo gimnazijos istorijos mokytojai Nijolė Mickeliūnienė ir Robertas Maziliauskas. Taip pat svečiuose lankėsi KPD Telšių -Tauragės teritorinio skyriaus patarėjas Vidas Narbutas ir Birutė Urbutytė-Jokubauskienė, bei Pagėgių savivaldybės Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vyresnioji specialistė Justina Ipek.

Europos paveldo dienos — puikus metas supažindinti visuomenę su kultūros paveldu, parodyti ir aktualizuoti skirtingas paveldo sritis. Tradicija tapusius EPD renginius Lietuvoje koordinuoja ir organizuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos. Prie Europos paveldo dienų kasmet jungiasi vis daugiau miestų ir rajonų savivaldybių, kultūros įstaigų, kultūros paveldo objektų valdytojų.