Įgyvendintas projektas ,,Kuriame knygą: kas naujo, o gal kas seno?”

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus, įgyvendindamas projektą „Kuriame knygą: kas naujo, o gal kas seno?“, 2021 m. birželio 28 – liepos 2 dienomis pakvietė savivaldybės bendruomenių narius į popieriaus marmuravimo ir knygrišystės mokymus.
Mokymų pradžioje dalyvius aplankė Pagėgių savivaldybės vicemeras Edgaras Kuturys. Jis palinkėjo gero, sklandaus darbo ir kūrybinio įkvėpimo marmuruojant popierių ir rišant knygas. Mokymus vedė Vilniaus knygrišių gildijos narės Rūta Taukinaitytė-Narbutienė ir Aušra Lazauskienė.
Menotyrininkė R. Taukinaitytė-Narbutienė mokymų dalyvius supažindino su knygrišio amato istorija, rankų darbo knygelių įrišimu. Panaudodama senąją Muziejuje saugomą knygrišio instrumeriją, išmokė keleto meninių knygų įrišimo būdų. Kadangi senųjų knygų įrišai neįsivaizduojami be marmuruoto popieriaus, čia į mokymus įsijungė ir profesionalė menininkė, popieriaus marmuravimo lyderė Lietuvoje A. Lazauskienė. Jos mokymų pradžioje dalyviai susipažino su marmuruoto popieriaus atsiradimo ištakomis, istorine raida.
Popieriaus marmuravimo mokymai ir vyko naujoje lauko erdvėje. 2020 m. Europos sąjungos fondų ir Savivaldybės administracijos finansavimo dėka Mažosios Lietuvos paveikslų sode buvo įkurta stacionari 100 m² vasaros edukacinė erdvė. Lietuvos kultūros tarybai ir Savivaldybės administracijai dalinai finansuojant, edukacinių užsiėmimų veiklai įgyvendinti buvo pagaminti lauko baldai: demonstracinis stalas ir 4 dideli specialūs užsiėmimų stalai su 48 sėdimomis vietomis aplink juos. Čia mokymų dalyviai turėjo galimybę pabandyti atkurti senuosius marmuruoto popieriaus raštus naudotus Europoje ir Lietuvoje ir pačių sukurtą popierių panaudoti kuriant savo knygas. Mokymus vainikavo sukurtų darbų paroda. Į jos atidarymą buvo pakviesti mokymų dalyvių artimieji, draugai, savivaldos atstovai.
Tikimės, kad bendravimas su mokymų dalyviais, vietos bendruomenių nariais, ir dalinimasis patirtimi prisidės prie teigiamo meno poveikio žmogaus gerovei, skatins mokytis visą gyvenimą ir eiti asmeninio tobulėjimo link.