Įvyko parodos „Karalienės Luizės tilto statybos istorija“ atidarymo renginys

Neįprastai šiltą balandžio 9 dienos pavakarę į Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejų rinkosi svečiai. Muziejuje vyko kraštotyrininko iš Vokietijos, buvusio spaustuvininko Gerhard Seidemann sudarytos parodos „Karalienės Luizės tilto statybos istorija“ atidarymas. Pristatant parodą dalyvavo ir pats parodos sudarytojas. Svečio pasakojimą versti iš vokiečių į lietuvių kalbą padėjo Pagėgių savivaldybės administracijos darbuotoja Justina Ipek.

Šioje parodoje eksponuojamos istorinės Berlyno technikos universiteto archyve saugomos 1904 –1907 metų fotografijos susijusios su Karalienės Luizės tilto per Nemuną statyba.

Parodą papildė Martyno Jankaus muziejaus rinkiniuose saugomi Karalienės Luizės tilto originalūs vaizdai ir fotografijos, o muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, remdamasi šiais unikaliais eksponatais, klausytojams pristatė istorines įžvalgas apie tilto statybos svarbą, reikšmę ekonomikai, bei Martyno Jankaus indėlį tilto statybai.

Už sukauptą unikalią atvirukų ir fotografijų kolekciją muziejus dėkingas ilgametei mecenatei Marinai Kulčinskajai, kuri nuo 2014 metų perka ir muziejui dovanoja Tilžės, Ragainės, Panemunės ir kitų apylinkių vaizdus ir fotografijas.

Paroda Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje bus eksponuojama iki 2024-05-17.