Knygos sutiktuvės muziejuje

Lapkričio 28 d. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje vyko Dariaus Kiniulio knygos „Lauksargiai Mažosios Lietuvos  dalis“ sutiktuvės. Tai trečioji ir didžiausios apimties autoriaus knyga. Ankstesnės: „Šimtmečio Tauragė 1918–2018. 100 įdomiausių faktų“ bei „Dingusi Tauragė 1939–1945“. 

2023 metais minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ išleido knygą apie Lauksargių seniūnijos istoriją.

„Susidomėjimas Mažąja Lietuva skatino skaityti, ieškoti. Per laiką susikaupė daug medžiagos, eksponatų, kuriuos norėjosi sudėti į vieną knygą, pasidalinti su tais, kam įdomu“ – sakė autorius.

Žemaitiškajame Tauragės rajone išsiskiria viena Lauksargių seniūnija, priklausanti Mažosios Lietuvos regionui, Klaipėdos kraštui. Nedidelė teritorija, mažos gyvenvietės, su savita architektūra, ypač turtinga istorija, politiniais įvykiais. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ sukaupęs įspūdingą rinkinį atvirukų bei fotografijų su Lauksargiais ir gretimomis seniūnijos gyvenvietėmis iš Pirmojo, Antrojo pasaulinių karų, tarpukario ir prieškario. Daugiausia jų muziejui dovanojo ilgametė muziejaus mecenatė Marina Kulčinskaja, nupirkusi daugybę naujų eksponatų užsienio (daugiausia Vokietijos) aukcionuose. Savo archyvu naudotis ir viešinti leido retų atvirukų kolekcininkas Audrius Ramzus. Knygoje siekta surinkti visas turimas ir žinomas nuotraukas, atvirukus, sudėti straipsnius ir prisiminimus apie Lauksargius ir aplinkines seniūnijos gyvenvietes. Leidinyje taip pat skelbiami ir Martyno Purvino, Marijos Purvinienės bei Lino Tamulyno straipsniai.

Knygos išleidimą finansavo Kultūros paveldo departamentas ir Tauragės rajono savivaldybė.

Nespėję įsigyti autoriaus knygos, tai galite padaryti atvykę į Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejų. Knygų kiekis ribotas!