Lietuvos kultūros taryba skyrė dalinį finansavimą Martyno Jankaus muziejaus 2018 metų tarptautiniam meno plenerui

 

Lietuvos Respublikos Seimas 2015 m. birželio 23 d. nutarimu paskelbė 2018-sius Vydūno metais, tuo įgalindamas visą kultūrinę Lietuvos bendruomenę susitelkti ir tinkamai pasirengti iškilaus filosofo Vilhelmo Storosto – Vydūno  150-ųjų gimimo metinių paminėjimui. Lietuvos kultūros taryba paskelbė konkursą daliniam finansavimui gauti „Valstybinės reikšmės renginiai“ , tad šiame finansavimo konkurse Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojami  renginiai turėjo būti skirti šiai Vydūno sukakčiai paminėti.

2017 m. gruodžio 5 d. sprendimu Lietuvos kultūros taryba Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus teiktai paraiškai, surinkusiai 72,40 vertinimo balus skyrė 7000,00 eurų dalinį finansavimą.  Kultūros rėmimo lėšomis  finansuojamai veiklai „Valstybinės reikšmės renginiai“, buvo pateikta penkiolika paraiškų iš jų vienuolikai buvo skirtas dalinis finansavimas. Valstybinės reikšmės renginiams šiemet paskirstyta kiek daugiau nei 89 tūkst. eurų.

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus teikė paraišką  dėl  2018 – ųjų tarptautinio meno plenero „Vydūno erdvė, laikas, ženklai“ dalinio finansavimo. 2003 metais šalia Martyno Jankaus buvusios spaustuvės – muziejaus,  3 ha plote buvo įkurtas Mažosios Lietuvos paveikslų sodas – galerija po atviru dangumi. Sodo sumanytojai turėjo viltį, kad skaudi Mažosios Lietuvos istorija ir sovietmečiu sunaikinta etnokultūra ir paveldas taps pagrindine tema menininkų kūrybai. Vizija išsipildė su kaupu – jau penkiolika metų, vyksta išskirtiniai tapybos plenerai: tapoma ne ant drobės, o ant didelių gabaritų medinių skydų. Tapybos darbai eksponuojami Mažosios Lietuvos paveikslų sode – galerijoje po atviru dangumi  ir nepriklausomai nuo metų ar paros laiko lankytojų lankomi ištisus metus. Puikiai sutvarkyta paveikslų sodo erdvė su išpuoselėta augmenija ir nuolat atsinaujinančiais paveikslais traukia svečius ne tik iš aplinkinių vietovių, bet ir įvairių Lietuvos ir pasaulio kampelių. Numatoma, kad 2018 metų plenere dalyvaus 10 menininkų iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Armėnijos ir Lenkijos. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus, kasmet organizuodamas meno plenerus, kreipiasi į Lietuvos dalininkų sąjungą dėl dailininkų delegavimo ir nuolat sulaukia pagalbos iš skirtingų LDS padalinių. Kitų metų jubiliejinį plenerą sutiko padėti organizuoti Menininkų asociacija „Tiltas“. Asociacijos pirmininkas dailininkas Saulius Kruopis turi didžiulę patirtį organizuojant tokio pobūdžio tarptautinius renginius. Kasmet plenero darbų pristatymas vyksta Martyno Jankaus gimimo metinių paminėjimo renginyje „Sueiga pas Martyną Jankų“ . 2018 metais Lietuva minės ne tik Vydūno 150- ąjį, bet ir Martyno Jankaus 160- ąjį jubiliejų. Tad savo laikmečio šviesuliai, bičiuliai, bendražygiai, kovoję už lietuvybę ir dorą, toliau koja kojon veda mus Tėvynės meilės takais.

 

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus informacija