Muziejuje vyks knygrišystės ir popieriaus marmuravimo mokymai

2021 m. birželio 28 – liepos 2 dienomis muziejus kviečia į knygrišystės ir popieriaus marmuravimo mokymus

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus Lietuvos kultūros tarybos 2021 m. kovo 22 d. sprendimu Nr. 1LKT-32(1.2) gavo dalinį finansavimą teiktai paraiškai „Kuriame knygą: kas naujo, o gal kas seno?“.
Šiuo projektu Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus siekia įkurti naujų erdvių įgalinančių aptarnauti didesnius lankytojų srautus. Siekdami skatinti kūrybinių raiškų įvairovę, stiprinti kultūrinį krašto identitetą ir skatinti bendradarbiavimą su bendruomenėmis, o taip pat su Pagėgių savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigomis, muziejaus darbuotojai ryžosi populiarinti gana pamirštą meninį knygrišio amatą, kviesdami šioje srityje bendradarbiauti Vilniaus knygrišių gildijos narius.
Mokymus ves profesionalai-menininkai Vilniaus knygrišių gildijos narės Rūta Taukinaitytė-Narbutienė ir Aušra Lazauskienė. Menotyrininkė R. Taukinaitytė mokymų dalyvius supažindins su knygrišio amato istorija. Kadangi senųjų knygų įrišai neįsivaizduojami be marmuruoto popieriaus, čia į mokymus įsijungs ir profesionalė menininkė, popieriaus marmuravimo lyderė Lietuvoje A. Lazauskienė. Jos mokymų pradžioje dalyviai susipažins su marmuruoto popieriaus atsiradimo ištakomis, istorine raida. Mokymų dalyviai turės galimybę pabandyti atkurti senuosius marmuruoto popieriaus raštus naudotus Europoje ir Lietuvoje ir pačių sukurtą popierių panaudos kurdami savo knygas.