PARODA „KLAIPĖDOS KRAŠTO SIMBOLIAI EMALYJE“

Kviečiame iki 2023 m. gegužės 31 d. apsilankyti retrospektyvinėje emalio meno kolekcijos „Pamario ženklai“ parodoje „KLAIPĖDOS KRAŠTO SIMBOLIAI EMALYJE“.

Parodoje eksponuojama Kintų Vydūno kultūros centro retrospektyvinė 20 metų emalio meno kolekcija „Pamario ženklai“. Nuo 2003 metų, tradiciškai, kasmet Kintuose organizuojama profesionalių emalio meno kūrėjų stovykla-laboratorija, kurių metu menininkai kuria karštojo emalio miniatiūras. Po vieną kūrinį palieka emalio meno galerijai. Per šį laikotarpį jau sukaupta iki 300 darbų kolekcija, kurioje užfiksuoti Pamario krašto simboliai, istoriniai įvykiai, patirtos emocijos reziduojant Kintuose. Parodoje eksponuojama tik dalis kolekcijos ir darbai kuriuose ryškiausiai atsispindi Klaipėdos krašto ir Mažosios Lietuvos tematika. Tai įvairių laikotarpių ir 20 – ties kūrybinių vasaros stovyklų aidas bei tarptautinės komandos kūrybinio darbo fragmentas. Kolekcija unikali savo tematika ir medžiagiškumu. Karštojo emalio technika gana reta tarp menininkų dėl technikos sudėtingumo ir subtilumo, bet labai patraukli tiek kūrėjui, tiek žiūrovui, nes metalo ir emalio medžiagų susiliejimas tūkstančio laipsnių temperatūroje atneša tiek kompozicinį, tiek spalvinį netikėtumą. Iš organizatorių pusės smagu matyti, kaip menininkų patirti įspūdžiai keliaujant po pamario vietoves, su gidais aplankant bažnyčias, tiltus, dvarus, memorialines vietoves, muziejus, plaukiant istoriniais laivais per Kuršių marias, kopiant Neringos kopomis, vaikštant Klaipėdos piliavietės ir senamiesčio grindiniu, sugula detalėmis, spalvomis į emalio miniatiūras ar į skulptūrines kompozicijas. Klaipėdos kraštas istoriniu laiku garsėjo metalo amato meistryste, todėl ši unikali emalio meno kolekcija „Pamario ženklai“ natūraliai įsilieja į Klaipėdos krašto paveldo sklaidą ir amato tęstinumą.
Ši istorinė emalio meno kolekcija Kintų Vydūno kultūros centre sukaupta išskirtinai Šilutės rajono savivaldybės ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos projektų finansavimo dėka. Ją kas kart galite išvysti apsilankę Kintų Vydūno kultūros centro emalio meno galerijoje, o šiuo metu dalis parodos eksponuojama Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje.

Kviečiame užsukti!