Lietuvos dailės muziejuje vyko „Muziejuose saugomų eksponatų fotografavimo“ mokymai

2018 metų balandžio 4 – 5 dienomis Vilniuje, Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras vykdė mokymus „Muziejuose saugomų eksponatų fotografavimas“. Paskaitas ir užsiėmimus vedė Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centro vedėja Danutė Mukienė ir Lietuvos dailės muziejaus fotografas Antanas Lukšėnas. Dviejų dienų mokymuose dalyvavo muziejininkai iš įvairių Lietuvos muziejų, tarp jų ir  Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė ir vyriausioji rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė. Muziejininkai buvo supažindinami su skaitmeninių vaizdų sukūrimo ir saugojimo standartais, keliamais reikalavimais skaitmeniniams vaizdams pateikiamiems į LIMIS. Praktiniuose užsiėmimuose Lietuvos dailės muziejaus fotografas Antanas Lukšėnas pamokė kaip teisingai muziejuose įsirengti foto studiją, kokią fotografavimo įrangą naudoti fotografuojant plokštuminius ir  tūrinius  objektus, taip pat paminėtos pagrindinės klaidos kurias daro muziejininkai skaitmenindami eksponatus, kad ateityje šių klaidų būtų išvengta.

Šie mokymai orientuoti į muziejininkus dirbančius ar besirengiančius dirbti kultūros paveldo objektų skaitmeninimo, skaitmeninio turinio kūrimo, saugojimo, sklaidos srityse. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus į LIMIS veiklą įsijungė nuo 2014 metų ir toliau sėkmingai ją tęsia. Kultūros paveldo objektų skaitmeninimo muziejuose pagrindinis tikslas išsaugoti ir tinkamai archyvuoti muziejų įsigyjamus, sukuriamus skaitmeninius kultūros paveldo objektus, bei integruoti informaciją į vientisą Lietuvos ir Europos kultūros paveldo virtualią informacinę sistemą, sukuriant palankias sąlygas visuomenei susipažinti ir naudoti kultūros paveldą mokslo, švietimo bei laisvalaikio tikslais.

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus darbuotojai nuoširdžiai dėkoja Lietuvos dailės muziejaus filialo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centro kolektyvui už nuolatinį tobulėjimą ir pagalbą skaitmeninimo srityje.

 

Norinčius susipažinti ir daugiau sužinoti apie Lietuvos integralią muziejų informacinę sistemą (LIMIS) ir Kultūros paveldo skaitmeninimą prašome apsilankyti internetinėse svetainėse: www.limis.lt, www.ekultura.lt , www.emuziejai.lt, www.epaveldas.lt .

 

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus

Vyr. rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė