Aplankykite Mažosios Lietuvos paveikslų sodą

Mažosios Lietuvos paveikslų sodas – paveikslų galerija po atviru dangumi – įkurtas 2003 metais, žavintis lankytojus ir laukiantis jų ištisus metus. Idėjos autorius – Eugenijus Skipitis. Idėją parėmė Pagėgių savivaldybės vadovai ir verslininkai.

Vilnietis menotyrininkas Saulius Pilinkus pirmajam plenerui subūrė vilniečius dailininkus Audrių Gražį, Liną Liansbergį, Laisvydę Šalčiūtę, Kęstutį Grigaliūną ir klaipėdietį Daną Andriulionį. Minint Martyno Jankaus 145 -ąjį gimimo jubiliejų pirmieji dailininkų darbai buvo pristatyti visuomenei ir sulaukė palankaus vertinimo.

Mažosios Lietuvos paveikslų sodas augo ir plėtėsi kiekvienais metais, pasipuošdamas naujais paveikslų žiedais. Per daugiau kaip dešimtmetį Mažosios Lietuvos kultūros ir istorijos kūrybines interpretacijas čia paliko apie pusšimtis Lietuvos ir užsienio dailininkų, tarp jų Aloyzas Stasiulevičius, Anglina Banytė, Juozas Vosylius, Sigutė Ach, Arvydas Kašauskas, Vytautas Kaunas, Jūratė Mitalienė, Rūta Eidukaitytė, Saulius Rudzikas, Virgis Ruseckas, Justina Puidokaitė, Agata Borowa (Lenkija), Irakli Gabecadze (Gruzija), Nikolai Kraneis (Bulgarija/Vokietija) ir kiti žinomi menininkai.

Prie Mažosios Lietuvos paveikslų sodo gražiai dera M. Jankaus muziejuje organizuojami jaunųjų dailininkų plenerai, kuriuose dalyvauja Šilutės, Pagėgių ir Tauragės savivaldybių moksleiviai. Tradicija tapusius jaunųjų dailininkų plenerus globoja LR Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio labdaros ir paramos fondas. Plenero metu jaunieji dailininkai turi galimybę pasisemti istorinių žinių, kurios vėliau atsispindi jų darbuose. Įkvėpti įspūdingos Bitėnų ir Rambyno kalno aplinkos, tapo naujus dailės kūrinius, kuriuos visuomenė pirmą kartą išvysta per Sueigą pas Martyną Jankų Bitėnuose. Pleneras ne tik vasaros dailės mokykla, bet ir bendravimas, savo krašto istorijos ir savęs pažinimas gamtoje.