Inkilų kėlimo šventė „Paukščiai grįžta namo“

Lietuviai nuo seno kovo 10-ąją mini kaip „40-ties paukščių dieną“, kuri simbolizuoja mūsų krašto paukščių sugrįžimą. Etnografai ir gamtininkai mano, jog „40-ties paukščių diena“ taip pavadinta todėl, nes apytikriai tiek įprastų paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Deja, kasmet dėl žmogaus ūkinės veiklos mažėja natūralių uoksų bei kitų vietų, tinkamų paukščiams perėti. Todėl iš anksto turime pasirūpinti mūsų mažaisiais sparnuočiais sukurdami jiems naujus namus.

Šiai dienai ir šiai progai Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus surengė inkilų kėlimo šventę „Paukščiai grįžta namo“. Muziejus kvietė moksleivius, organizacijas ir pavienius asmenis, savo pagamintais inkilais papuošti Mažosios Lietuvos paveikslų sodą, Bitėnuose. Prie šios akcijos aktyviai prisidėjo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 1-10 klasių moksleiviai, Rambyno regioninio parko direkcijos darbuotojai, VSAT prie LR VRM Pagėgių rinktinės pasieniečiai. Šventės metu Rambyno regioninio parko direkcijos ekologas Drąsutis Brazauskas papasakojo apie inkiluose gyvenančius paukščius, jų rūšis, inkilų gaminimo ypatumus ir kėlimo taisykles. Padedant gimnazijos moksleiviams ir Pagėgių rinktinės pasieniečiams Mažosios Lietuvos paveikslų sode įkelti 27 nauji inkilai. 

Inkilų kėlimo šventės metu, taip pat buvo renkamas „Patogiausias ir gražiausias“ inkilas.  „Patogiausio ir gražiausio“ inkilo titulus pelnė Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos moksleivių  Gretos Paleckytės  ir Miglės Bilytės pagaminti inkilai. 

Visi dalyviai buvo apdovanoti prizais, pavaišinti ant laužo virta arbata ir skanėstais. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus dėkoja visiems prisidėjusiems prie šios gražios ir kilnios akcijos. Tegul niekada nenutyla paukščių giesmės Mažosios Lietuvos paveikslų sode.

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus

 vyr. rinkinių saugotoja Lina Macijauskienė