Meno pleneras Bitėnuose

Birželio 17 d. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejų pasiekė džiugi žinia. Lietuvos kultūros taryba skyrė dalinį finansavimą teiktam projektui „Meno pleneras „Mažosios Lietuvos ženklai – o buvo taip“, skirtas Mažosios Lietuvos metraštininkės Ievos Simonaitytės gimimo 125-ioms metinėms paminėti“. Teikta paraiška regioninės kultūros tarybos buvo įvertinta 77,64 balais, o projekto įgyvendinimui skirta 5100,00 Eur.

2022 metus LR Seimas paskelbė rašytojos, Mažosios Lietuvos metraštininkės Ievos Simonaitytės metais, tad nenuostabu kad, šių metų pleneras bus skirtas šiai sukakčiai paminėti. Pleneras organizuojamas nuo liepos 27 iki rugpjūčio 5 dienos. Numatomas ir plenero atidarymo renginys, kuriame ne tik susipažinsime su menininkais, bet išgirsime aktorės Virginijos Kochanskytės skaitomas Simonaitytės kūrybos ištraukas. Bendradarbiaujant su Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centru plenero dalyviams bus suorganizuotos pažintinės ekskursijos ne tik po Pagėgių kraštą. Aplankysime Priekulę, kur rašytojos I. Simonaitytės vasarnamyje įkurtas muziejus. Jame plenero dalyviai susipažins su unikalia šio krašto asmenybe, o gautos žinios taps būsimųjų meno kūrinių pagrindu. Šių metų plenero dalyvius pagloboti ir su Kintuose bei Rusnėje tuo pat metu organizuojamų plenerų dalyviais supažindinti maloniai sutiko Kintų Vydūno kultūros centras ir Salos etnokultūros centras.

Šių metų plenere „Mažosios Lietuvos ženklai: …o buvo taip“ jau sutiko dalyvauti menininkai profesionalai K. Čivilytė, D. Rudokienė, A. Bričkutė, A. J. Miliukas, D. Čistovaitė, B. Prapuolenis, R. Levulienė, T. Rudokas.

Nuo 2004-ųjų kasmet organizuojamas Martyno Jankaus gimtadienis rugpjūčio 7-ąją, peraugo į didelį tradicinį vasaros renginį Sueiga pas Martyną Jankų. Šių metų plenero kūrybinės impresijos visuomenei bus pristatytos rugpjūčio 5 dieną. Plenero pabaigą vainikuos koncertas. Tikimasi, kad Lietuvos kultūros tarybos dalinio finansavimo dėka LR Seimo paskelbti Ievos Simonaitytės metai ir 125-mečio sukaktis bus pažymėta tinkamai, o Mažosios Lietuvos paveikslų sodas pražys naujais Mažosios Lietuvos ženklais, įprasminančiais Mažosios Lietuvos asmenybes, istoriją ir paveldą.