Šiltas vakaras su režisieriumi Arvydu Barysu

Vasario 21 dieną Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus Edukaciniame centre tvyrojo ypatinga atmosfera. Čia vyko režisieriaus Arvydo Baryso filmo ,,Visos tarmės gražiausios“ pristatymas.
Autorius medžiagą šiam filmui kaupė septynis metus, keliaudamas po Lietuvos etnografinius regionus, kalbindamas įvairius žmones. Filme parodoma kokia svarbi ir graži kiekvienam žmogui jo tarmė, kuri atkeliavo iš vaikystės, iš senelių, tėvų. Filme išgirdome ir Rytprūsių ūkininkės iš Bitėnų kaimo Elenos Grigolaitytės-Kondratavičienės balsą. Ji yra pagrindinė vokiečių rašytojos Ullos Lachauer knygos ,,Rojaus kelias“ veikėja. Visus susirinkusius taip pat pavergė filme panaudoti nuostabūs Lietuvos vaizdai. Tai filmas apie meilę savo tarmei, kalbai, gimtajam kraštui, čia gyvenantiems žmonėms.
Po peržiūros žiūrovai dėkojo autoriui už šviesų ir šiltą filmą. Prisiminimais apie bitėniškę Lėnę Grigolaitytę-Kondratavičienę dalinosi Birutė Žemgulienė. Filmo peržiūroje dalyvavo Lėnės Grigolaitytės anūkai Mindaugas Karklelis ir Žilvinas Karklelis ir provaikaitė Eva Karklelytė. Renginio pabaigoje visi dalyviai gavo dovanų Ullos Lachauer knygą ,,Rojaus kelias“.
Vakaro pabaigoje visi buvo pakviesti pabendrauti prie kavos puodelio ir paklausyti režisieriaus Arvydo Baryso atliekamų dainų bei nuostabių gitaros garsų.