Skirtas Lietuvos kultūros tarybos dalinis  finansavimas projektui „Meno pleneras „Mažosios Lietuvos ženklai: šimtas meno poringių“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-čiui paminėti“

Lietuvos kultūros taryba, vadovaudamasi Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos kultūros ministro nusprendė skirti dalinį finansavimą Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus teiktam projektui „Meno pleneras „Mažosios Lietuvos ženklai: šimtas meno poringių“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-čiui paminėti“. Teikta paraiška regioninės kultūros tarybos buvo įvertinta – 79,67  balais, o projekto įgyvendinimui skirta 5400,00 Eur. Finansavimas skirtas iš finansuojamos programos  „Tolygi kultūrinė raida“, Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo Tauragės apskrityje prioriteto „Ugdymas kultūra ir menu“.

Projekto tikslas: Profesionalaus meno, vietos kultūrinį identitetą stiprinančių netradicinių kultūrinių erdvių regione formavimas ir jo prieinamumo didinimas.

Aktualizuojant Mažosios Lietuvos etnokultūrą, istoriją ir paveldą, jau dvidešimtus metus organizuojamas meno pleneras Bitėnuose sudaro galimybę kurti Mažosios Lietuvos paveikslų sodą-galeriją po atviru dangumi, kuri atvira lankytojams bet kuriuo paros ir metų laiku. Kasmet naujais meno kūriniais pildoma galerija yra ne tik  profesionalaus vaizduojamojo  meno erdvė, bet ir įvairių kultūrinių renginių oazė, kurioje kasmet apsilanko apie 11 tūkstančių lankytojų. Šiais metais pleneras  organizuojamas nuo liepos 26 d. iki rugpjūčio 4 d. Jame dalyvaus dailininkai iš Klaipėdos, Kauno, Šiaulių, Panevėžio. Kuriantys menininkai tapys ne ant drobės, o ant didelių gabaritų medinių skydų. Tapybos darbai bus „įkurdinami“ Mažosios Lietuvos paveikslų sode, kuris šiuo metu užima 4 ha plotą, ir kuriame eksponuojami 92 profesionalių menininkų darbai. Projekte numatyti plenero atidarymo ir uždarymo renginiai, menininkų apgyvendinimas  ir maitinimas, medinių skydų gamyba, dailininkų aprūpinimas reikiamomis priemonėmis. Dešimties dienų meno pleneras svarbus kultūrinis reiškinys Pagėgių krašto ir aplinkinių rajonų bendruomenėms, tai puiki galimybė ir patiems menininkams plėsti bendravimo bei bendradarbiavimo galimybes.

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus informacija